28 maja 2011

Crysis Legion, Gears of War: Pola Aspho - nowości wydawnicze

Wszyscy którzy lubią czytać na pewno zainteresują się dzisiejszym postem, bowiem wielkimi krokami zbliżają się kolejne nowości książkowe związane ze światem gier.

W czerwcu 2011 ukaże się książka nakładem Fabryki Słów- Gears of War: Pola Aspho. Autorką książki jest główna scenarzystka Gears of War 3 Karen Traviss.
Opis ze strony wydawcy:
"Nie ma już rodzin, o które można się troszczyć. Nie ma technologii, którą trzeba zdobyć. Nie ma przeciwnika, z którym można pertraktować. Można tylko przeżyć lub zginąć.
14 lat od dnia, w którym na powierzchnię Sery wydostała się szarańcza, są ostatnią nadzieją ludzkości zdziesiątkowanej atakiem. Jedyną barierą odgradzającą ocalonych od ostatecznej zagłady.
Gearzy. Wojskowa elita.
Znają tylko walkę. Mają tylko siebie: Tych, którzy bronią im pleców i tych, którzy zabiorą ich ciała z pola bitwy."

 Kolejnym tytułem wydanym w tym roku również przez Fabrykę Słów będzie Crysis Legion. Autorem jest Peter Watts, który był konsultantem pracującym przy Crysis 2.
Fabuła książki przedstawia wydarzenia które dzieją się tam gdzie kończy się historia znana z pierwszej części gry. Pojawia się Alcatraz i jego Nanosuit 2.0 oraz przeciwnicy którzy rozpanoszyli się na Manhattanie.


Książką która może Was również zainteresować jest Hyperversum autorstwa Cecilii Randall. Swoją premierę miała 18 maja 2011.
Książka ta nie jest adaptacją jakiejś gry tylko opowiada losy kilku graczy RPG. Gra  pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Gra zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym- to właśnie jest tytułowe Hyperversum. Bohaterowie przenoszą się do XIII-wiecznej Francji, żeby w świecie wirtualnym przeżyć największą przygodę swojego życia. Jednak w wyniku awarii systemu fikcja miesza się z rzeczywistością, a powrót do teraźniejszości wydaje się niemożliwy. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz