26 czerwca 2012

Babel Rising

Ostatnie odwiedziny w Playstation Store  zaowocowały ściągnięciem fajnego demka pt. Babel Rising. Jest to super relaksacyjna gierka która na pewno przyda się gdy mamy gorszy dzień i jesteśmy źli na wszystkich ludzi:P
A więc o co chodzi? Wcielamy się w boga/boginię i staramy się nie dopuścić do ukończenia budowy wieży. Posługując się żywiołami załatwiamy ludki które z uporem maniaka próbują wybudować tytułową wieżę Babel. Do wyboru mamy cztery żywioły: ziemia, woda, ogień, powietrze. Demo oferuje nam dwie pierwsze misje z kampanii. W misji pierwszej uczymy się załatwiać ludki za pomocą żywiołu ziemi. Tak więc mamy do wyboru:  zwykłe pojedyncze kamienie które zrzucamy ludzikom na głowę, „wybrzuszamy” powierzchnię po której chodzą oraz jako super cios spuszczamy gigantyczną kamienną kulę która rozwala wszystkie ludki znajdujące się na jej torze. W misji drugiej mamy już rozeznanie co i jak i dostajemy do dyspozycji żywioł ognia. W zasadzie to te same moce co w żywiole ziemi tylko że się palą. Zamiast kamiennej kuli jako super cios mamy istny deszcz palących się kamiennych kul które potrafią wyrządzić konkretną szkodę zarówno ludkom jak i budowli. Po przejściu tych dwóch misji odblokowuje się Survival- wiadomo chodzi o to by przez jak najdłuższy czas nie pozwolić do wybudowania wieży. Wybieramy dwa żywioły i zaczynamy zabawę. Tutaj ludki budowę wieży zaczynają z różnych stron więc jest trudniej.
Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy przez sieć. Niestety ta opcja dostępna jest po kupieniu pełnej wersji.

Nie wiem jak gra prezentuje się w całości. Z tego co czytałam im dalej w las tym trudniej. Jeśli to prawda to nie powinna się znudzić. W chwili obecnej pełnej nie planuję kupić. Muszę najpierw ukończyć Tomb Raidera którego zakupiłam niedawno w promocji w PSStore.  
Babel Rising dostępna na Playstation Store, Xbox Live i na smartfony.


Trailer obrazuje grę najdokładniej:):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz