14 lutego 2015

Seriale do oglądania (nie tylko) we dwoje


Dzisiaj Walentynki więc poniekąd z tej okazji podzielę się z Wami serialami które oglądam wraz z narzeczonym. Nie będę tu spojlerować więc możecie spokojnie czytać:)



The Walking Dead
To serial opowiadający o przetrwaniu w erze zombiaków. Jest w nim sporo akcji ale głównie opiera się na relacjach międzyludzkich. Trzyma w napięciu. Ja jak obejrzę przed snem to potem "całą noc walczę z zombiakami":P
Głównym bohaterem jest Rick Grimmers- policjant. Poznajemy go podczas jednej z akcji podczas której zostaje postrzelony. Po przebudzeniu ze śpiączki okazuje się że świat opanowała epidemia zombiaków.
Po ogarnięciu nowej rzeczywistości Rick trafia do jednej z ocalałych grup. Dalsze odcinki serialu ukazują życie ocalałych w tych trudnych warunkach. Świetnie pokazane są emocje bohaterów. Obserwujemy jakie zmiany zachodzą w psychice tych ludzi nie tylko w obliczu straty kogoś bliskiego, ale po prostu z chęci przetrwania.
Na razie jest 5 sezonów i końca nie widać. Serial powstaje na podstawie komiksu o tym samym tytule.


Arrow i The Flash
 To seriale z uniwersum DC.  Głównym bohaterem Arrow jest miliarder Oliver Queen. Poznajemy go w momencie w którym powraca do Starling City. Okazuje się że zaginął pięć lat wcześniej podczas rejsu ze swoim ojcem. W retrospekcjach widzimy co działo się w ciągu tych pięciu lat. Oliver przebywał na tajemniczej wyspie gdzie nauczył się walczyć. Po powrocie do miasta za dnia jest milionerem i kobieciarzem czyli po prostu sobą, a w nocy zamienia się w człowieka w zielonym kapturze zwanego Arrow. Powiedzmy sobie szczerze, jest na czym zawiesić oko;) W skład drużyny Arrow`a wchodzą przyjaciele 

John Diggle- ochroniarz Queena który siłą rzeczy stał się jego pomocnikiem, jest byłym wojskowym. W pierwszym sezonie są z nim naprawdę śmiechowe sytuacje gdy jeszcze nie wie że Oliver jest Arrowem.
Felicity Smoak- super informatyk w firmie Queen Consolidated. Oliver przychodził do niej po pomoc w rozwiązywaniu niektórych spraw. Po pewnym czasie dołączyła do drużyny. To moja ulubiona postać.

Arrow i The Flash są ze sobą połączone od końca drugiego sezonu Arrow (dokładnie to w 8 odcinku poznajemy Barrego). Wtedy to do Starling City przybywa Barry Allen- stażysta z policji Central City.
Barry ulega wypadkowi w swojej pracowni podczas gdy w mieście trwa uruchomienia zderzacza cząsteczek.  Po tym zdarzeniu okazuje się że stał się najszybszym człowiekiem na świecie- Flashem.  Do drużyny Flasha należą:
Doktor Harrison Wells- super mądry naukowiec, dyrektor S.T.A.R. Labs, pomysłodawca budowy zderzacza cząsteczek.Wywołuje u mnie mieszane uczucia nie wiem czy jest dobry czy zły.
Cisco Ramon- geniusz  inżynierii mechanicznej. To on zaprojektował strój Flasha. Nadaje ksywki wszystkim metaludziom. Jest przyjacielem Felicity i Caitlin. Był w laboratorium podczas wybuchu cząsteczek. 

Caitlin Snow- jest bio-inżynierką w S.T.A.R. Labs. Była w laboratorium podczas wybuchu zderzacza. Miała narzeczonego Ronniego Raymonda który zginął podczas tego wybuchu. Przyjaźni się z Felicity Smoak i Cisco.
Do tej pory wyszły 3 sezony Arrow i pierwszy The Flash.




Gotham
Serial którego obejrzałam najmniej, tylko kilka odcinków z pierwszego sezonu.
Gotham jest na pewno pozycją obowiązkową dla fanów Batmana. Opowiada historię Jamesa Gordona. W serialu jeszcze nie jest szefem policji lecz szeregowym acz wyróżniającym się detektywem. Zostaje on przydzielony jako partner Harveya Bullocka. Ich główną sprawą staje się znalezienie mordercy Thomasa i Marthy Wayne’ów. W serialu poznajemy też małego Bruca Wayne i jego przyszłych wrogów.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz