11 lutego 2015

Super Mario Bros- słów kilka:)

źródło: http://the-arcade-fire.deviantart.com/art/The-Evolution-of-Console-Mario-97965222
Mario to chyba najbardziej znana gra na świecie. Powstała w 1985 roku na konsolę Nintendo.W grze poznajemy postacie Mario, Luigi, Księzniczkę Peach oraz bossów. Twórcą gry jest Shigeru Miyamoto.
Pierwszą grą którą przeszłam w całości (wraz z bratem grając na zmianę co życie) była wersja na Pegazusa. Ahh cóż to były za czasy gdy nie było save`ów. Przemierzenie wszystkich krain zajęło nam naprawdę dużo czasu!

źródło: http://isatv.com/blog/entertainment/old-school-super-mario-bros/
 Mario i Luigi to hydraulicy. W grze ich głównym zadaniem jest ciągłe ratowanie Księżniczki Peach. Mario ubrany jest w niebieskie ogrodniczki, czerwoną bluzkę oraz czapkę w tym samym kolorze z literą M. Ma wąsy i duży nos. Kolor stroju bohatera zmienia się w zależności od mocy którą aktualnie posiada.
Luigi jest bardzo podobny do Mario- różni go kolor stroju (biało zielony) i wzrost.
Dziewczyna Mario to Księżniczka Peach.

źródło: http://katyannjenkins95.blogspot.com/2013/06/ms4-timeline-evolution-of-female-role.html
Goomba- to najpopularniejszy przeciwnik w grze. W odległych czasach byli to szanowani mieszkańcy Mushroom Kingdom, jednak po porwaniu Księżniczki Peach większość z nich przyłączyło się do armii Bowsera. My nazywaliśmy je "Dziady" he he;)

King Bowser Koopa- to główny boss w serii Mario. Wyglądem przypomina grubego smoka. Ciągle porywa Księzniczkę Peach. Ma mnóstwo zamków. Posiada ośmioro dzieci.

 Poniżej filmik ukazujący historię Mario od początku powstania aż do 2010roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz