23 listopada 2011

Anielskie sprawkiDziś bardzo nietypowy post bo związany z akcją charytatywną. Polskie Radio wypuściło płytę   ze słuchowiskiem z której dochód będzie przeznaczony na Centrum Zdrowia Dziecka. Ja idę dziś do Empiku po swój egzemplarz:)


Anielskie sprawki- bo o nich mowa to, niezwykła bajka autorstwa Agnieszki Przywary która została stworzona w ramach akcji „Bajka dla Tomka” zorganizowanej w 2010 roku przez Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.  

„Anielskie Sprawki” to historia chorej dziewczynki – Muszelki, granej przez Joannę Pach - Żbikowską, aktorkę Polskiego Radia. Najlepszymi przyjaciółmi Muszelki są odwiedzające ją Anioły. Bajka została wybrana, spośród ponad 1000 nadesłanych, przez pedagogów Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg – Zarembiny w IPCZD ze względu na jej pozytywny przekaz oraz wartości terapeutyczne.

Artystyczną oprawą projektu zajął się Maciej Jachowski, który nie tylko wcielił się w rolę narratora bajki, ale stworzył również - wraz z Rafałem Kulczyckim - utwór „Aniołów czas”, który będzie promował słuchowisko. Do piosenki powstał również teledysk, przy produkcji którego charytatywnie pracowało wiele wybitnych osób.

Unikatowość projektu polega na tym, że to lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka wcielili się w postaci tytułowych Aniołów, bo jak motywuje Maciej Jachowski: „To właśnie lekarze są Aniołami dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka”. Po raz pierwszy specjaliści w dziedzinie medycyny sprawdzili się w nowych rolach – efekt przenikania się świata medycznego ze światem artystycznym stworzył ciepły klimat, który z pewnością trafi do serc nie tylko małych pacjentów. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób, udało się pokazać inny, bardziej ludzki wymiar medycyny.
Płyta „Anielskie Sprawki”dostępna już od 21 listopada br. w sklepach muzycznych na terenie całego kraju. 
Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany będzie na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt zrzekły się honorariów. Cały projekt powstał dzięki charytatywnej współpracy wielu podmiotów.
Koszt płyty to niecałe 20zł

Ps: Jeżeli prowadzisz blog będę wdzięczna za przekazanie tej notki dalej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz