11 listopada 2011

Władca Pierścieni: Wojna na Północy


Trzeciego listopada swoją premierę miała gra Władca Pierścieni: wojna na północy. Jako fanka wszelakiego fantasy i RPG niemogę przejść obok tej produkcji obojętnie:) Wprawdzie jeszcze jej niekupiłam, ale napewno to zrobię. Wszystkie wersje (na PC i konsole) zostały wydane w wersji polsko-angielskiej co jest niewątpliwie dużym plusem.
W grze wcielimy się w trzech bohaterów wielkiej wojny o północ, która była częścią epickiej Wojny o Pierścień.A są nimi:
ANDRIEL- elfka. Umiejętnośći dla rasy: tarcza, słowo mocy, walka laską

FARIN- krasnolud. Umiejętnośći dla rasy: pieśń bitewna, kopanie/poszukiwanie, potężne uderzenie

ERADAN- potomek ludzi z Numenoru. Umiejętności dla rasy: ukrycie, odkrywanie skarbów, walka dwoma mieczami

Wojna na Północy wprowadzatryb kooperacji dla dwóch (splitscreen) i trzech graczy (online) którzy tworzą własną drużynę. Dla mnie to kolejny powód aby kupić tę grę. Lubię pograć z kimś na dwa pady:)
Gra oferuje szerokie możliwości edycji postaci i kierowanie jej rozwojem. Dostępne są różne umiejętności i zdolności specjalne jak na RPG przystało:) Każda klasa ma swoje bronie które można ulepszać (np. dzięki Kamieniom Elfów). Jest pięć podstawowych rodzajów broni które dzielą się na podgrupy.
Przemierzając Śródziemie trafimy do:

Rivendell- przystań Elfów. To bardzo piękne miejsce. Sąsiaduje z ziemiami północy dlatego jest zagrożone.

Bree- to wioska na wschód od Shier`u. Jest ważnym miejscem postojowym dla podróżników od 3000lat.
Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do Ludzi, Krasnaludów i Hobbitów ale mimo to każdego uważają za obcego.

Kurhany- to miejsce zarazem straszne i przeklęte. Położone jest na zachód od Starego Lasu i na południowy-wschód od Bree.

Góra Gundabad- otchłanie Gundabad zamieszkałe są przez Orków którzy nielubią przybyszów

Fornost- cytadela północy. W języku Elfów nazywana "Północną fortecą królów".

Wrzosowiska Etten- położone są na zachodnich zboczach Gór Mglistych. Służy jako przejście do regionów Północnego Śródziemia. Wrzosowiska zamieszkiwane są przez Trole które pokonały nawet dziadka Aragorna.

Mroczna Puszcza- to największy las Śródziemia. Daje daom dla Leśnych Elfów (mieszka w nim Legolas z Drużyny Pierścienia)

Nordiband- to twierdza skryta w Górach Szarych. Zamieszkują ją Krasnoludy z plemienia Durina.

To obowiązkowa pozycja dla fanów Tolkiena. Z pewnością ucieszy Was również fakt, że tłumaczenie zostało oparte o tłumaczenie znane z książek Władca Pierścieni. Zamierzacie kupić tę grę?

screenshoty i concept art`y:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz