02 czerwca 2011

troszkę informacji ze świata Call of Duty


Ostatnio zwróciłam uwagę na to iż pojawia się coraz więcej newsów związanych z Call of Duty, dlatego postanowiłam przedstawić tych kilka najnowszych.
Zacznijmy więc od nowej części CoD Modern Warfare3. 
Nowa część tej serii ukaże się 8 listopada 2011 w cenach 119zł dla PC oraz 199 na konsole PS3 i X360. Rozgrywka będzie się toczyła podczas III Wojny Światowej.
Robert Bowling na tweeterze informuje, iż gra zostanie pozbawiona takich rzeczy jak: Moc Obalająca, Jednoosobowa Armia, Komandos oraz Atomówka. Wiele osób zapewne ucieszy się na wieść o powrocie znanego z CoD`a 4 karabinu maszynowego MP5. Oczywiście w odświeżonej graficznie wersji:)
Call of Duty: Elite
To serwis społecznościowy dla fanów CoD`a. W systemie Elite, który wyglądem przypomina poniekąd serwis Steam, będziemy mogli tworzyć własne listy znajomych, grup oraz klanów, przeglądać kalendarz wirtualnych imprez, umawiać się na mecze czy korzystać z wzorowanego na Twitterze serwisu mikroblogowego, użytkownicy będą mogli dzielić się swoimi filmami i zdjęciami. Elite dzieli się na cztery podstawowe działy: 
Connect [w zasadzie wszystko to co znajdziemy w każdym serwisie społecznościowym];
Compete [rozpiski turniejów];
Improve [encyklopedia Call of Duty]
oraz najważniejszy Career [oposuje zczegółowo nasze własne statystyki]
Pomimo iż większość serwisu będzie darmowa pojawią się też płatne opcje dodatkowe. Miesięczny koszt za konto premium wyniósłby 7.99$ (ok. 22zł).
Serial na podstawie gry

Eric Hirshberg, prezes Activision Publishing zapowiedział że firma pracuje nad serialem Call of Duty. Odcinki będą dostępne dla posiadaczy serwisu Elite. Narazie nie zdradzono za wiele szczegółów związanych z tą produkcją. Erick Hishberg powiedział tylko "Zaangażowaliśmy kilka z najbardziej znanych hollywoodzkich talentów, by stworzyć zawartość wideo na wyłączność użytkowników Elite".
Jako ciekawostkę dodam, że seria Call of Duty już dwa razy gościła w Księdze Rekordów Guinesssa. Pierwsza była Modern Warfare 2- została uznana za najlepszą i najlepiej zarabiająca premierę w historii całej rozrywki lecz została pobita przez Black Ops.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz