17 maja 2011

PLAYSTATION NETWORK - oświadczenie SonySony zapowiada całkowite uruchomienie usługi na 31 maja tego roku. Poczekamy zobaczymy.

UPDATE 2
Już od wczoraj działa Playstation Network! Tak jak zapowadano od razu czeka nas zmiana hasła- trwa to dosłownie chwilke. Dodatkowo aktualizuje się soft konsolki. I już możemy się cieszyć grą przez sieć. Na pełną funkcjonalność usługi (nie działa PSStore) jeszcze troszkę poczekamy.

Ci którzy byli zarejestrowani 20 kwietnia w PlayStation Network, mogą z poniższej listy wybrać 2 gry na ps3:
LittleBigPlanet
Infamous
Wipeout HD/Fury
Ratchet and Clank: Quest for Booty
Dead Nation

Posiadacze PSP będą mogli wybrać dodatkową dwójkę spośród:
LittleBigPlanet PSP
ModNation PSP
Pursuit Force
Killzone Liberation

Wszyscy użytkownicy dostaną 30 dni darmowego abonamentu PlayStation Plus, a stali abonenci mogą liczyć na przedłużenie go o dodatkowe 30 dni (razem 60).
 

Informacje od początku tej afery w rozwinięciu.No i stało się to co od dawna większość z nasz podejżewała- Sony oficjalnie przyznało, że stało się celem ataków hakerskich. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach osoby trzecie stały się posiadaczami naszych danych. Oczywiście oprócz samego koncernu ucierpieli również gracze bo od tygodnia nie działa PSN. A wszystko przez to, że niejeaki Geohot chciał na ps3 odpalić Linuksa. Tak tak wszystko to przez niego i jego "wspanaiałych" kolegów- zwykłych złodzieji. Na szczęście ja korzystałałam tylko ze zdrapek PSN ale jeżeli ktoś kupował za pomocą karty kredytowej to lepiej niech minitoruje stan swojego konta. Oto fragment oświadczenia Sony:

"Kiedy usługi PlayStation Network Qriocity zostaną przywrócone do życia zalecamy również, aby zalogować się i zmienić hasło. Dodatkowo, jeśli używsz tej samej nazwy użytkownika lub hasła, co w swoim koncie PlayStation Network czy Qriocity lub w innych niezależnych usługach lub rachunkach, również zalecamy ich zmianę. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnością kradzieży tożsamości lub inne straty finansowe, zachęcamy do zachowania czujności, sprawdzania wyciągów z konta i do monitorowania raportów kredytowych."
  Całość oświadczenia możecie przeczytać tu: http://pl.playstation.com/home/news/articles/detail/item369672/Aktualizacja-dotycząca-przerw-w-działaniu-usługi-PSN/


UPDATE: Sony uruchomiło program bonusowy w ramach podziękowań za cierpliwość.

"Centralny oferowany program "Welcome Back" zawiera:
Każdy obszar będzie oferował wybrane rozrywki PlayStation do pobrania za darmo. Szczegółowe informacje o tej treści zostaną ogłoszone w każdym regionie już wkrótce.
Wszyscy dotychczasowi klienci PlayStation Network zostaną zaopatrzeni w 30 dniowy, darmowy dostęp do usługi PlayStation Plus premium. Aktualni użytkownicy PlayStation Plus otrzymają 30 dni bezpłatnej usługi.
Abonenci Q Music Unlimited (w krajach, gdzie usługa jest dostępna) otrzymają 30 dni bezpłatnej usługi.
Dodatkowe rozrywki i usługi oferowane w programie "Welcome Back" będą wdrażane w najbliższych tygodniach, ponieważ firma przywraca usługi PlayStation Network i Qriocity do zwiększonej jakości standardów użytkowników, by cieszyć i stanąć na wysokości oczekiwań."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz