14 maja 2011

Coconut Dodge

Zręcznościówka której bohaterem gry jest większych rozmiarów niż normalnie krab.
Grę możemy rozpocząć od tutoriala po którego ukończeniu automatycznie zostaniemy przeniesieni do zwykłej rozgrywki. W miarę przechodzenia gry odblokowują nam się poziomy w Mistrzu Labiryntów.
Sterowanie jest banalnie proste, poruszamy się w lewo i prawo za pomocą strzałek lub analoga. Za pomocą przycisków kształtów możemy używać różnych umiejętności. I tak przytrzymanie „X” odpowiada za szybkie poruszanie się, „O” powoduje spowolnienie naszego krabika- niemal że "bullet time" :P , natomiast  trójkąt pozwala nam się zakopać w piasku, jednak co by nie było za łatwo nigdy nie wiemy w którym miejscu na planszy się odkopiemy.
Nasz krab jest wyjątkowo pazerny na klejnoty w związku z tym jego życiowym celem jest ich zbieranie. Omijając spadające z nieba kokosy stara się złapać jak największą ich ilość. Im dłużej przeżyjemy w grze tym więcej punktów dostaniemy a dodatkowo możemy łapać: małe sztabki złota to 100pkt, diamenty- 400, rubiny- 800 natomiast duże sztabki złota to aż 1000pkt.  Cóż  na początku łapanie wszystkiego co nam się podoba  jest proste bo kokosy spadają powoli ale w późniejszych etapach nie jest to już takie łatwe bo spadają jak szalone. Wtedy z pomocą przychodzi Chełm Wikinga który przez kilka sekund rozbija kokosy.  
Gdy znudzi nam się zwykła rozgrywka możemy spróbować swych sił jako Mistrz Labiryntu. Polega on na uzyskaniu konkretnej ilości punktów poprzez precyzyjne chwytanie  najbardziej wartościowych skarbów. Co według mnie nie jest prostym zadaniem. Do dyspozycji mamy 19 takich poziomów.
Coconut Dodge to kolorowa gra z miłą muzyczką idealnie pasującą do rozgrywki. Jak dla mnie minusów brak, ale jeżeli ktoś lubi niewymagające gierki to niech lepiej kupi coś innego. Ogólnie jak na minis to jest baaardzo fajna gra i polecam:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz